W najnowszej książce Laurelin Paige pt. Rywalizacja. Slay Quartet. Tom 1 ze strony www.taniaksiazka.pl została ukazana Celia, a także jej historia. Wielu jest fanami pióra Laurelin Paige. Kiedy pojawia się nowa książka tej autorki, czekamy, aby ją poznać. Tym razem jednak było nieco inaczej. Otrzymamy egzemplarz opowiadający dalsze dzieje bohaterki.

Kim są bohaterowie tej opowieści?

Celia pragnie być kobietą sukcesu, ale mając swój mały biznes i żyjąc z fortuny ojca, ona nie może opisać siebie w ten sposób. Pewnego dnia spotyka się z prawnikiem, który usilnie nalega na jakąkolwiek rozmowę twarzą w twarz. Ten człowiek to właściwie Edward Fasbender, który jest szczególnym prezesem Accelecom, które ten człowiek zbudował sam od podstaw. Jest on nie tylko przystojnym Brytyjczykiem, ale również kluczowym wrogiem biznesowym jej ojca, czyli Warrena Wernera, który gardzi nim z całego serca. Edward skutecznie blokuje mu wejście na rynek europejski. Proponuje Celii związek małżeński, który da mu ogromne zyski. Celia zyskałaby sławę, będąc żoną Fasbendera, a Edward Cullen, żeniąc się z córką Wernera, mógłby rozwinąć swoje interesy. Celia odmawia przez jakiś czas, aż wpada na pomysł. Nie przewidziała jednak bardzo ważnego czynnika. Miłość przychodzi znienacka i nie wymaga opinii.

Co jest intrygującego w tej historii?

Co to jest za książka. Książka pt. “Rywalizacja. Tom 1” będzie zupełnie inną, nową Laurelin Paige. Wielu nie polubiło Celii zaraz po “Uwikłanych”, ale z drugiej strony, czy jest na sali chociaż jedna osoba, która naprawdę ją polubiła? To wątpliwe. Każdy, kto czytał historię Hudsona, a także Alayny, wie, jaka Celia mogła być i jak knuła, żeby innym było gorzej. W książce “Rywalizacja. Tom 1” to ona właściwie jest tą, która jest zmuszana przez innych. Edward to dziesięć (ponad) dekad starszy mężczyzna, który zna swoją wartość i wie, jak pokonać Celię, by ta pomyślała o jego propozycji i zgodziła się. Potrafi być bezwzględnym, przesadnym i wymagającym negocjatorem, który generalnie nie idzie na kompromis, a jedynie wymaga dostosowania się do dyktowanych przez siebie warunków.

Co jest nowego w tej powieści?

Książka pt. “Rywalizacja. Tom 1” to zupełnie nowa Paige. Chemia i pożądanie z udziałem bohaterów sięga granic możliwości. Pierwsze konkretne zbliżenie z udziałem bohaterów trwa naprawdę długo. Kompletna książka wbija się jak nóż w masło, a jak już ktoś zacznie ją czytać, to nie może się oderwać do samego końca.